Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Oazy wakacyjne
Witamy


Co to takiego oaza? Chcesz wiedzieć więcej?Pytania o oazie - FAQ

 Zajrzyj na stronę najcześciej zadawanych pytań - czyli tzw. FAQ lub odwiedź witrynę www.wruchu.oaza.pl i poznaj nas. Możesz także skorzystać z sugestii by zadać swoje pytanie.

 


Wspólnoty oazowe w WarszawieSzukasz wspólnoty, przyjaciół, ludzi naprawdę bliskich?

 Skorzystaj z naszej mapki wspólnot na której są zaznaczone wspólnoty z naszej diecezji. Zajrzyj także na stronę Rejony i wspólnoty gdzie znajdziesz informacje kontaktowe do wspólnot.

 

 

 

Foska Światło-Życie (fos-zoe)Jesteś już w oazie?

Zaloguj się i zyskaj dostęp do dodawania newsów, zdjęć. Subskrybuj wiadomości w wybranych tematach, ustaw sobie powiadomienia o nowych zdjęciach w wybranych albumach lub o zmianach na stronach. 

 

 

 

Wspólnoty małżeńskie, rodzinneMyślisz o małżeństwie, albo już w nim jesteś?

Koniecznie odwiedź witrynę rodzinnej gałęzi oazy. Znajdziesz tam kontakty do rodzin, informacje o duchowości małżeńskiej w Ruchu Światło-Życie i wiele innych.

tstempko, 02.12.2010
Aktualności
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015 , 1807 odsłon
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015, 1807 odsłon

Można pobrać kalendarz pracy rocznej (w formacie .pdf) w naszej diecezji. W kalendarzu są umieszczone najważniejsze wydarzenia w Ruchu.

Jest także wersja elektroniczna kalendarza - warto ją śledzić bo tu nanoszone są na bieżąco poprawki i szczegóły wydarzeń:Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 05.05.2011 - , 8 odsłon

Pielgrzymka do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II była sporym trudem. Wyjazd w piątek o 19.30 z pl. Narutowicza. Pierwsza noc w autokarze, druga po częsci w autokarze i w kolejce na Plac przed Bazyliką św. Piotra, kolejan noc wreszcie w namiocie. Nastepne dwie w autokarze.

Czytaj więcej... | 550 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 19.02.2011 - , 18 odsłon

Jestem jeszcze w Soblówce. Dziś raniutko jechałem na zakupy. Po drodze słuchałem płyty CD z konferencjami Amadeo Cencini "Życie w rytmie słowa". To są konferencje, które wygłosił podczas sesji rekolekcyjnej u Salwatorianów w Krakowie. Polecam. O Lectio Divina. To dziś stało się modne i dobrze. Powrót do tego co w Kościele było od wieków. Ale ja w miarę słuchania coraz bardziej zachwycałem się nad tym, że my to mamy w Ruchu. Teraz ludzie to odkrywają a my to mamy.

Czytaj więcej... | 2700 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 17.02.2011 - , 11 odsłon

Ojoj dawno nie pisałem, a mówiłem, że będę pisał systematycznie. Chyba kiepsko u mnie z systematycznością. Trzeba popracować.

Ferie się rozpoczęły.

Czytaj więcej... | 912 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 04.02.2011 - , 15 odsłon

Mineło już kilka dni od mojego ostatniego pisania. I trochę się wydarzyło.

Czytaj więcej... | 2504 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 01.02.2011 - , 13 odsłon

Pisze kilka zdań wyjaśnienia. Przeprowadzka do Lasek obejmowała rzeczy Ruchu. Ja sam i moje rzeczy prywatne jesteśmy we Włochach.

Czytaj więcej... | 1748 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 29.01.2011 - , 11 odsłon

Mam trochę wolnego czasu więc skreślę kilka słów, tym bardziej , ze dawno nic tu nie pisałem. Tydzień temu pierwszy raz byłem na spotkaniu centralnej diakonii jedności. Własciwie ze wszystkimi członkami znałem sie już wczesniej.

Czytaj więcej... | 2746 bajtów więcej
Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 21.01.2011 - , 5 odsłon

Siedze sobie w mieszkaniu. Juz po północy. Ewakuacja skonczona. Mysle o wszystkich, którzy przybyli. Nie myslałem, ze tyle da sie przewieźć samochodami osobowymi.

Martwiłem się wczesniej ta przeprowadzka. Jak to wszystko pójdzie. Okazało sie, że nie potrzebnie. Pieknie jest jak człowiek ma ludzi na których może liczyc.

Teraz tylko troche pusto we Włochach. Już mnie tu nic nie trzyma. Powoli trzeba będzie rozgladać się za nowym miejscem. Od jakiegoś czasu juz myśle o jakimś stałym miejscu dla Ruchu, nie zależnym od tego czy innego proboszcza. Moze uda nam sie takie miejsce zdobyć. Widze coraz wyraźniej jak to jest trudne, znaczy trzeba sie wiecej modlić. Dla Boga wszystko jest mozliwe.

Jutro jeszcze pozbieram resztki rzeczy w domu i przygotuję sie na sobotnie spotkanie CDJ (centralnej diakonii jednosci). Moze coś napiszę tutaj.

Pozdrawiam wszystkich

Opublikowany przez: ks. Andrzej dnia 14.01.2011 - , 99 odsłon

Na początku wszystkich pozdrawiam.

Postanowiłem pisać co jakiś czas co w moim sercu gra. Poprosiłem Tomka, żeby umożliwił mi to. I oto jest możliwość. Chcę co jakiś czas (mam nadzieję, że doś często) pisać o czym myśle, czym żyje, co czuje. Czyli takie różne swoje myśli, przemyślenia i odczucia. Skoro jest to dział na stronach Ruchu to zrozumiałe, że będzie to w większości dotyczyć Ruchu, ale jeśli nie tylko, to mi wybaczcie.

Czytaj więcej... | 828 bajtów więcej