Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09
Witamy


Co to takiego oaza? Chcesz wiedzieć więcej?Pytania o oazie - FAQ

 Zajrzyj na stronę najcześciej zadawanych pytań - czyli tzw. FAQ lub odwiedź witrynę www.wruchu.oaza.pl i poznaj nas. Możesz także skorzystać z sugestii by zadać swoje pytanie.

 


Wspólnoty oazowe w WarszawieSzukasz wspólnoty, przyjaciół, ludzi naprawdę bliskich?

 Skorzystaj z naszej mapki wspólnot na której są zaznaczone wspólnoty z naszej diecezji. Zajrzyj także na stronę Rejony i wspólnoty gdzie znajdziesz informacje kontaktowe do wspólnot.

 

 

 

Foska Światło-Życie (fos-zoe)Jesteś już w oazie?

Zaloguj się i zyskaj dostęp do dodawania newsów, zdjęć. Subskrybuj wiadomości w wybranych tematach, ustaw sobie powiadomienia o nowych zdjęciach w wybranych albumach lub o zmianach na stronach. 

 

 

 

Wspólnoty małżeńskie, rodzinneMyślisz o małżeństwie, albo już w nim jesteś?

Koniecznie odwiedź witrynę rodzinnej gałęzi oazy. Znajdziesz tam kontakty do rodzin, informacje o duchowości małżeńskiej w Ruchu Światło-Życie i wiele innych.

tstempko, 02.12.2010
Aktualności
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015 , 1807 odsłon
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015, 1807 odsłon

Można pobrać kalendarz pracy rocznej (w formacie .pdf) w naszej diecezji. W kalendarzu są umieszczone najważniejsze wydarzenia w Ruchu.

Jest także wersja elektroniczna kalendarza - warto ją śledzić bo tu nanoszone są na bieżąco poprawki i szczegóły wydarzeń:Opublikowany przez: tstempko dnia 20.09.2018 - , 127 odsłon

Pod adresem http://www.oaza.warszawa.pl/wp/ powstaje nowa witryna Ruchu. Nie jest to jeszcze wersja finalna, sporo rzeczy jeszcze nie działa, dlatego potrzebna jest pomoc. Jeśli znasz Wordpress-a, masz zdolności analityczne i chcesz pomóc to zapraszam do współpracy. Możesz skontaktować się ze mną mailowo tstempko[at]wp.pl

Opublikowany przez: tstempko dnia 10.02.2014 - , 980 odsłon
Czytaj więcej... | 10907 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 16.10.2013 - , 777 odsłon

Kalendarz oazowy w telefonieCzy wiesz, że nasze diecezjalne kalendarze są dostępne w trzech formatach. Dzięki temu możesz łatwo z nich skorzystać, w różnych programach np. w kalendarzu w Twoim telefonie komórkowym. Jeśli chcesz wiedzieć więcej przeczytaj do końca tego newsa.

Opublikowany przez: tstempko dnia 14.10.2013 - , 903 odsłon

Czy wiesz, że możesz nas łatwo i szybko wesprzeć wysyłając sms lub przelew elektroniczny?

Jeśli nie wiesz a chciałbyś pomóc w budowaniu witryny to czytaj dalej.

Czytaj więcej... | 2836 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 29.01.2013 - , 928 odsłon

Drodzy Bracia i Siostry,

orędzie papieskie, Benedykta XVI, Dzień Środków Społecznego Przekazu

Przed Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu 2013 r. pragnę wam zaproponować kilka myśli na temat pewnego zjawiska, które ma coraz większe znaczenie, jeśli chodzi o sposób, w jaki dzisiaj ludzie komunikują się ze sobą. Chciałbym rozważyć rozwój cyfrowych sieci społecznościowych, które sprzyjają tworzeniu się nowej “agory” – otwartej przestrzeni publicznej, w której ludzie dzielą się swoimi pomysłami, informacjami, opiniami i gdzie mogą również powstawać nowe więzi i formy wspólnoty.

Przestrzenie te, kiedy są dowartościowane w sposób właściwy i zrównoważony, przyczyniają się do wspierania form dialogu i debaty. Jeśli dokonują się one z szacunkiem, dbałością o prywatność, odpowiedzialnością i poświęceniem prawdzie, mogą umacniać więzy jedności między ludźmi i skutecznie wspierać zgodę w rodzinie ludzkiej. Wymiana informacji może stać się prawdziwą komunikacją, kontakty mogą dojrzewać do przyjaźni, połączenia mogą ułatwić tworzenie wspólnoty. O ile powołaniem sieci jest realizacja tych wielkich możliwości,to osoby w niej uczestniczące muszą starać się być autentyczne, ponieważ w przestrzeniach tych nie tylko dzielimy się poglądami i informacjami, ale w ostateczności przekazujemy samych siebie.

Czytaj więcej... | 9246 bajtów więcej
Opublikowany przez: xPawel dnia 11.10.2012 - , 2197 odsłon

Czytaj więcej... | 3526 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 19.04.2012 - , 1184 odsłon

Zapraszamy do Częstochowy w dniach 21-26 sierpnia 2012 r. do DOM-u Ruchu Światło-Życie w archidiecezji częstochowskiej.

Czytaj więcej... | 2872 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 17.04.2012 - , 1076 odsłon

Spotkanie DKS Warszawa Laski 2012W ostatnią sobotę w Laskach odbyło się spotkanie odpowiedzialnych Diakonii Komunikowania Społecznego. Program był dość napięty, dużo tematów do rozmów a czasu mało (spotkanie trwało od 9 do 18)

Czytaj więcej... | 1493 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.03.2012 - , 1299 odsłon

Kolumbia świadectwo dla świataFilm Dominika Tarczyńskiego zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Filmów Katolickich - NIEPOKALANOW 2011. Dokument opowiada o znaczeniu wiary, w walce z marksistowską mafią narkotykową, która terroryzuje Kolumbię.

Z pewnością warto ten film obejrzeć. Można go kupić na stronie www.charyzmatycy.pl lub z Gazetą Polską w środę 14 marca 2012.

Czytaj więcej... | 112 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 01.03.2012 - , 1212 odsłon

Diakonia Komunikowania SpołecznegoW myśl planu Ad Christum Redemptorem 2 w latach 2012-2020 mamy "doprowadzić do powstania żywych silnych diakonii we wszystkich diecezjach". Wśród istotnych diakoni jest wymieniona Diakonia Komunikowania Społecznego. Pytanie jak to zrobić? Ora et labora - módl się i pracuj. Zaczynamy więc od modlitwy. Zapraszam wszystkich którzy chcą się włączyć w budowanie DKSu, wszystkich którym na sercu leży komunikacja społeczna, do systematycznej modlitwy w tej intencji.

Czytaj więcej... | 792 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 27.02.2012 - , 1454 odsłon

Kongregacja Odpowiedzialnych 2012W dniach 18-19 lutego 2012 odbyła się Kongregacja Odpowiedzialnych na Jansej Górze. W tym roku gościem specjalnym był Geok Seng Lim.

Na stronach centralnych znajdziemy relację z poszczególnych dni:  piątek, sobota, niedziela.

Poniżej zamieszczamy obszerną relację wideo z Kongregacji Odpowiedzialnych. Ci którzy tam byli mogą powrócić do tego co przeżywali, natomiast pozostali mogą zobaczyć i posłuchać nagrań i choć w ten sposób włączyć się w to ważne wydarzenie.

Czytaj więcej... | 2344 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 24.02.2012 - , 903 odsłon

ks. Franciszek BlachnickiW jakich okolicznościch zmarł założyciel Ruchu Światło-Życie i czy agenci wywiadu PRL mogli się do tego przyczynić ? - mówi portalowi Fronda.pl historyk Andrzej Grajewski w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.


Cały artykuł jest tutaj: kulisy śmierci księdza Blachnickiego