Użytkownik: Hasło:
zapamiętaj Zapomniałem hasłaZarejestruj się!
Powakacyjny Dzień Wspólnoty 2013-09, procesja
Witamy


Co to takiego oaza? Chcesz wiedzieć więcej?Pytania o oazie - FAQ

 Zajrzyj na stronę najcześciej zadawanych pytań - czyli tzw. FAQ lub odwiedź witrynę www.wruchu.oaza.pl i poznaj nas. Możesz także skorzystać z sugestii by zadać swoje pytanie.

 


Wspólnoty oazowe w WarszawieSzukasz wspólnoty, przyjaciół, ludzi naprawdę bliskich?

 Skorzystaj z naszej mapki wspólnot na której są zaznaczone wspólnoty z naszej diecezji. Zajrzyj także na stronę Rejony i wspólnoty gdzie znajdziesz informacje kontaktowe do wspólnot.

 

 

 

Foska Światło-Życie (fos-zoe)Jesteś już w oazie?

Zaloguj się i zyskaj dostęp do dodawania newsów, zdjęć. Subskrybuj wiadomości w wybranych tematach, ustaw sobie powiadomienia o nowych zdjęciach w wybranych albumach lub o zmianach na stronach. 

 

 

 

Wspólnoty małżeńskie, rodzinneMyślisz o małżeństwie, albo już w nim jesteś?

Koniecznie odwiedź witrynę rodzinnej gałęzi oazy. Znajdziesz tam kontakty do rodzin, informacje o duchowości małżeńskiej w Ruchu Światło-Życie i wiele innych.

tstempko, 02.12.2010
Aktualności
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015 , 1807 odsłon
Opublikowany przez: tstempko dnia 06.09.2015, 1807 odsłon

Można pobrać kalendarz pracy rocznej (w formacie .pdf) w naszej diecezji. W kalendarzu są umieszczone najważniejsze wydarzenia w Ruchu.

Jest także wersja elektroniczna kalendarza - warto ją śledzić bo tu nanoszone są na bieżąco poprawki i szczegóły wydarzeń:Opublikowany przez: leczkosia dnia 05.05.2012 - , 2484 odsłon

Jakiś czas temu w Polsce pojawiło się wielkanocne nabożeństwo - Droga Światła. Ta nowa forma świętowania jest jeszcze dość rzadka i mało znana, dlatego wspólnota z par. św. Marii Magdaleny zaprasza wszystkich do nawiązania bliższej znajomości z tym nabożeństwem. Warto.

Czytaj więcej... | 4862 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 24.04.2012 - , 1204 odsłon

Marsz dla Jezusa - Misja WarszawyNiedziela, wczesne popołudnie. Pogoda ładna, ale nadciągają chmury i zanosi się na deszcz. Prognozy mówią, że ma lać. Z żoną i z małymi dziećmi nie bardzo mamy ochotę wychodzić. Ale jednak wychodzimy. To Marsz dla Jezusa.

Czytaj więcej... | 4103 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 07.12.2011 - , 2932 odsłon

Tyskie Wieczory UwielbieniaChorzy odzyskują zdrowie. Kobiety katujące się po doświadczeniu aborcji słyszą, że ich dzieci modlą się właśnie za swe mamy. Demony wychodzą z wielkim rykiem. To, co zobaczyłem, przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Nad blokowiskiem zapada zmrok. Długo szukam miejsca do zaparkowania. Jedźcie w stronę Kauflandu – dzwoni kumpel. Jedziemy. Udaje się zaparkować na ścieżce rowerowej. Do kościoła wali tłum. Sporo młodych. Rockowy koncert w mieście Ryśka Riedla? Kolejna odsłona szantowego Portu Pieśni Pracy? Darmowa degustacja w pobliskim browarze? Nie. Tyski Wieczór Uwielbienia.

Czytaj więcej... | 11548 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 11.10.2011 - , 2742 odsłon

Poród w ekstazie - cud stworzeniaMoi drodzy

Przygotowując się wraz z żoną do porodu przeglądaliśmy internet by dowiedzieć się więcej na ten temat. Natrafiliśmy na artykuł dzięki któremu zobaczyliśmy jak wspaniale jest stworzona kobieta i jak wiele można stracić gdy się chce poprawiać Stwórcę. Być może to "poprawianie" Stwórcy sprawia, że dzisiejsze matki nie chcą mieć dużo dzieci.

Czytaj więcej... | 289 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 14.09.2011 - , 2041 odsłon

Drodzy,

Muzyka technoZ pewnością nie ma przypadków  wszyscy jesteśmy narzędziami w rękach Pana.

Wczoraj znalazłam się na spotkaniu wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, gościnnie. Tam swoje świadectwo nawrócenia przedstawiał mężczyzna po 40tce o imieniu Leszek. Poruszyło mnie to świadectwo, jak zresztą każde gwałtowne nawrócenie – porusza serca. Po przyjściu do domu zapoznałam się z tym co jest w necie nt Leszka i filmów które kręci.

Czytaj więcej... | 1009 bajtów więcej
Opublikowany przez: ola.sadowska dnia 13.12.2010 - , 1233 odsłon

Diecezjalna Oaza Modlitwy była czasem zatrzymania się, stanięcia w prawdzie, spotkania Boga. W tym czasie pochyliliśmy się nad hasłem roku „Słuchać Pana” i nad słowami Samuela „Mów Panie, bo sługa Twój słucha”. Był to czas wypełniony różnorodną modlitwą, w której uczyliśmy się słuchać Pana, czas całkowitego oddania się w ręce Jezusa Chrystusa. Te dwa dni Oazy w świętym czasie Adwentu mogliśmy całkowicie poświęcić Panu Bogu i przygotować się jeszcze lepiej na powtórne przyjście Pana.

Czytaj więcej... | 2072 bajtów więcej
Opublikowany przez: leczkosia dnia 03.05.2010 - , 2389 odsłon

Zapraszamy do lektury świadectw i obejrzenia video-realcji z II turnusu Oazy Ewangelizacji w Soblówce.

Czytaj więcej... | 4255 bajtów więcej
Opublikowany przez: tstempko dnia 25.03.2010 - , 2648 odsłon

Przeżyła aborcję 1/2

Dzisiaj obchodzimy Dzień Świętości Życia. Widziałem ostatnio krótki filmik dotyczący życia - świadectwo osoby, która przeżyła aborcję..., świadectwo osoby która nazywa siebie "dziewczyną Boga". Nie zadzierajcie z nią. Uśmiech

Gorąco polecam. Owocnego oglądania.

Czytaj więcej... | 831 bajtów więcej
Opublikowany przez: tmoch dnia 10.03.2010 - , 1287 odsłon

Rekolekcje dla gimnazjalistów, które przygotowywała nasza wspólnota, to był dla mnie bardzo dobry czas. Szczególnie same przygotowania, te kilka tygodni przed rekolekcjami było niesamowitym świadectwem tego, że jeśli trzeba, to znajdują się ludzie i ci ludzie mają czas, chęci i pomysły. Przez tworzenie tej ewangelizacji staliśmy się naprawdę Kościołem, który jest żywy przez to, że swoim świadectwem chce rodzić coś nowego.
Właśnie, świadectwem. Dla mnie bardzo ważne było to, że mogłam osobiście i bezpośrednio zaświadczyć o tym, co Bóg zdziałał w moim życiu. Podjęcie decyzji o powiedzeniu tego świadectwa było dosyć długą walką - bo czułam, że ktoś bardzo nie chce, żebym je powiedziała.

Czytaj więcej... | 1237 bajtów więcej
Opublikowany przez: tmoch dnia 07.03.2010 - , 1260 odsłon

W ostatnim tygodniu w naszej parafii "prowadziliśmy" rekolekcje ewangelizacyjne dla gimnazjalistów. Dla mnie był to długo wyczekiwany czas, bo widziałam, że nasza wspólnota tego potrzebuje.

Czytaj więcej... | 1072 bajtów więcej
Opublikowany przez: olaleszek dnia 01.03.2010 - , 1268 odsłon

Dzień wcześniej usłyszałam od taty pytanie:

- Czy Ty TAM musisz jechać?!

- Nie, ale bardzo chcę.

Pytanie to dźwięczało w uszach również o 4.30 w sobotę, gdy trzeba było się podnieść z łóżka, aby dojechać do Częstochowy ;)

Czytaj więcej... | 3348 bajtów więcej
Opublikowany przez: Karolinia dnia 15.11.2009 - , 2612 odsłon
Czytaj więcej... | 3517 bajtów więcej